2020 لیست کامل برندگان گرمی – گزارشگر هالیوود


Translating…

Billie Eilish

Billie Eilish

Jeff Kravitz/FilmMagic

Billie Eilish swept the top categories at the 62nd annual Grammy Awards on Sunday night, nabbing album of the year, best new artist, song of the year, record of the year and best pop vocal album. 

Other winners included Tyler, the Creator for best rap album, Anderson .Paak for R&B album, Tanya Tucker for country album, Vampire Weekend for alternative album, Cage the Elephant for rock album and The Chemical Brothers for dance/electronic album. 

The non-televised portion of the event opened with a moment of silence for former NBA star Kobe Bryant, who died in a helicopter crash earlier on Sunday. The Grammys also honored late artist Nipsey Hussle, who won multiple posthumous honors. 

Alicia Keys returned as host of the televised portion, while Imogen Heap hosted the premiere ceremony. 

The complete list of winners is below. 

Photos: Red Carpet Arrivals I Grammys open with Kobe Bryant tribute

  • Kevin Winter/Getty Images for The Recording Academy

    When We All Fall Asleep, Where Do We Go? — Billie Eilish (WINNER)
    I, I — Bon Iver
    Norman F***ing Rockwell! — Lana Del Rey
    Thank U, Next — Ariana Grande
    I Used To Know Her — H.E.R.
    7 — Lil Nas X
    Cuz I Love You (Deluxe)— Lizzo
    Father Of The Bride — Vampire Weekend

  • ROBYN BECK/AFP via Getty Images

    “Bad Guy” — Billie Eilish (WINNER)
    “7 Rings” — Ariana Grande
    “Hard Place” — H.E.R.
    “Talk” — Khalid
    “Old Town Road” — Lil Nas X Featuring Billy Ray Cyrus
    “Truth Hurts” — Lizzo  
    “Sunflower” — Post Malone & Swae Lee
    “Hey, Ma” — Bon Iver

  • Jeff Kravitz/FilmMagic

    “Bad Guy” — Billie Eilish O’Connell & Finneas O’Connell, songwriters (Billie Eilish) (WINNER)
    “Always Remember Us This Way” — Natalie Hemby, Lady Gaga, Hillary Lindsey & Lori McKenna, songwriters (Lady Gaga)
    “Bring My Flowers Now” — Brandi Carlile, Phil Hanseroth, Tim Hanseroth & Tanya Tucker, songwriters (Tanya Tucker)
    “Hard Place” — Ruby Amanfu, Sam Ashworth, D. Arcelious Harris. H.E.R. & Rodney Jerkins, songwriters (H.E.R.)
    “Lover” — Taylor Swift, songwriter (Taylor Swift)
    “Norman F***ing Rockwell” — Jack Antonoff & Lana Del Rey, songwriters (Lana Del Rey)
    “Someone You Loved” — Tom Barnes, Lewis Capaldi, Pete Kelleher, Benjamin Kohn & Sam Roman, songwriters (Lewis Capaldi)
    “Truth Hurts” — Steven Cheung, Eric Frederic, Melissa Jefferson & Jesse Saint John, songwriters (Lizzo)

  • ROBYN BECK/AFP via Getty Images

    Billie Eilish (WINNER)
    Lil Nas X
    Lizzo
    Maggie Rogers
    Rosalía
    Tank And The Bangas
    Yola
    Black Pumas

  • Kevork Djansezian/Getty Images

    “Truth Hurts” — Lizzo (WINNER)
    “Spirit” — Beyoncé   
    “Bad Guy” — Billie Eilish
    “7 Rings” — Ariana Grande
    “You Need To Calm Down” — Taylor Swift

  • Frazer Harrison/Getty Images

    “Old Town Road” — Lil Nas X Featuring Billy Ray Cyrus (WINNER)
    “Boyfriend” — Ariana Grande & Social House
    “Sucker” — Jonas Brothers
    “Sunflower” — Post Malone & Swae Lee
    Señorita — Shawn Mendes & Camila Cabello

  • Amy Sussman/Getty Images

    Look Now — Elvis Costello & The Imposters (WINNER)
    — Andrea Bocelli
    Love (Deluxe Edition) — Michael Bublé
    A Legendary Christmas — John Legend
    Walls — Barbra Streisand

  • Kevin Mazur/Getty Images

    When We All Fall Asleep, Where Do We Go? — Billie Eilish (WINNER)
    The Lion King: The Gift — Beyoncé
    Thank U, Next — Ariana Grande
    No. 6 Collaborations Project — Ed Sheeran
    Lover  — Taylor Swift

  • Timothy Norris/Getty Images

    Mettavolution — Rodrigo y Gabriela (WINNER)
    Ancestral Recall — Christian Scott aTunde Adjuah
    Star People Nation — Theo Croker
    Beat Music! Beat Music! Beat Music! — Mark Guiliana
    Elevate — Lettuce

  • Amy Sussman/Getty Images

    “This Land” — Gary Clark Jr. (WINNER)
    “Pretty Waste” — Bones UK
    “History Repeats” — Brittany Howard
    “Woman” — Karen O & Danger Mouse
    “Too Bad” — Rival Sons

  • Frazer Harrison/Getty Images

    “7empest” — Tool (WINNER)
    “Astorolus” – The Great Octopus — Candlemass Featuring Tony Iommi
    “Humanicide” — Death Angel
    “Bow Down” — I Prevail
    “Unleashed” — Killswitch Engage

  • Kevork Djansezian/Getty Images

    “This Land” — Gary Clark Jr., songwriter (Gary Clark Jr.) (WINNER)
    “Fear Inoculum” — Danny Carey, Justin Chancellor, Adam Jones & Maynard James Keenan, songwriters (Tool)
    “Give Yourself A Try” — George Daniel, Adam Hann, Matthew Healy & Ross MacDonald, songwriters (The 1975)
    “Harmony Hall” — Ezra Koenig, songwriter (Vampire Weekend)
    “History Repeats” — Brittany Howard, songwriter (Brittany Howard)

  • Amy Sussman/Getty Images

    Social Cues — Cage The Elephant (WINNER)
    Amo — Bring Me The Horizon
    In The End — The Cranberries
    Trauma — I Prevail
    Feral Roots — Rival Sons

  • Kevork Djansezian/Getty Images

    Father Of The Bride — Vampire Weekend (WINNER)
    U.F.O.F. — Big Thief
    Assume Form — James Blake
    I,I — Bon Iver
    Anima — Thom Yorke

  • Frazer Harrison/Getty Images

    “Come Home” — Anderson .Paak Featuring André 3000 (WINNER)
    “Love Again” — Daniel Caesar & Brandy
    “Could’ve Been” — H.E.R. Featuring Bryson Tiller
    “Exactly How I Feel” — Lizzo Featuring Gucci Mane
    “Roll Some Mo”  — Lucky Daye

  • Kevin Winter/Getty Images

    “Jerome” — Lizzo (WINNER)
    “Time Today” — BJ The Chicago Kid
    “Steady Love” — India.Arie
    “Real Games” — Lucky Daye
    “Built For Love” — PJ Morton Featuring Jazmine Sullivan

  • Timothy Norris/Getty Images

    “Say So” — PJ Morton, songwriter (PJ Morton Featuring JoJo) (WINNER)
    “Could’ve Been” — Dernst Emile II, David “Swagg R’Celious” Harris, H.E.R. & Hue “Soundzfire” Strother, songwriters (H.E.R. Featuring Bryson Tiller)
    “Look At Me Now” — Emily King & Jeremy Most, songwriters (Emily King)
    “No Guidance” — Chris Brown, Tyler James Bryant, Nija Charles, Aubrey Graham, Anderson Hernandez, Michee Patrick Lebrun, Joshua Lewis, Noah Shebib & Teddy Walton, songwriters (Chris Brown Featuring Drake)
    “Roll Some Mo” — David Brown, Dernst Emile II & Peter Lee Johnson, songwriters (Lucky Daye)

  • Kevin Winter/Getty Images for The Recording Academy

    Cuz I Love You (Deluxe) — Lizzo (WINNER)
    Apollo XXI — Steve Lacy
    Overload — Georgia Anne Muldrow
    Saturn — NAO
    Being Human In Public — Jessie Reyez

  • Kevork Djansezian/Getty Images

    Ventura — Anderson .Paak (WINNER)
    1123 — BJ The Chicago Kid
    Painted — Lucky Daye
    Ella Mai — Ella Mai
    Paul — PJ Morton

  • Getty Images

    “Racks In The Middle” — Nipsey Hussle Featuring Roddy Ricch & Hit-Boy (WINNER)
    “Middle Child” — J. Cole
    “Suge” — DaBaby
    “Down Bad” — Dreamville Featuring J.I.D, Bas, J. Cole, EARTHGANG & Young Nudy
    “Clout” – Offset Featuring Cardi B

  • Kevin Winter/Getty Images for The Recording Academy

    “Higher” — DJ Khaled Featuring Nipsey Hussle & John Legend (WINNER)
    “Drip Too Hard” — Lil Baby & Gunna
    “Panini” — Lil Nas X
    “Ballin” — Mustard Featuring Roddy Ricch
    “The London” — Young Thug Featuring J. Cole & Travis Scott

  • VALERIE MACON/AFP via Getty Images

    “A Lot” — Jermaine Cole, Dacoury Natche, 21 Savage & Anthony White, songwriters (21 Savage Featuring J. Cole) (WINNER) 
    “Bad Idea” — Chancelor Bennett, Cordae Dunston, Uforo Ebong & Daniel Hackett, songwriters (YBN Cordae Featuring Chance The Rapper)
    “Gold Roses” — Noel Cadastre, Aubrey Graham, Anderson Hernandez, Khristopher Riddick-Tynes, William Leonard Roberts II, Joshua Quinton Scruggs, Leon Thomas III & Ozan Yildirim, songwriters (Rick Ross Featuring Drake)
    “Racks In The Middle” — Ermias Asghedom, Dustin James Corbett, Greg Allen Davis, Chauncey Hollis, Jr. & Rodrick Moore, songwriters (Nipsey Hussle Featuring Roddy Ricch & Hit-Boy)
    “Suge” — DaBaby, Jetsonmade & Pooh Beatz, songwriters (DaBaby)

  • Kevork Djansezian/Getty Images

    Igor — Tyler, The Creator (WINNER)
    Revenge Of The Dreamers III — Dreamville
    Championships — Meek Mill
    I Am > I Was — 21 Savage
    The Lost Boy — YBN Cordae

  • Paul Natkin/WireImage/Getty Images

    “Ride Me Back Home” — Willie Nelson (WINNER)
    “All Your’n” — Tyler Childers
    “Girl Goin’ Nowhere” — Ashley McBryde
    “God’s Country” — Blake Shelton
    “Bring My Flowers Now” — Tanya Tucker

  • Kevin Winter/Getty Images

    “Speechless” — Dan Shay (WINNER)
    “Brand New Man” — Brooks & Dunn With Luke Combs
    “I Don’t Remember Me (Before You)” — Brothers Osborne
    “The Daughters” — Little Big Town
    “Common” — Maren Morris Featuring Brandi Carlile

  • Timothy Norris/Getty Images

    “Bring My Flowers Now” — Brandie Carlile, Phil Hanseroth, Tim Hanseroth & Tanya Tucker, songwriters (Tanya Tucker) (WINNER)
    “Girl Goin’ Nowhere” — Jeremy Bussey & Ashley McBryde, songwriters (Ashley McBryde)
    “It All Comes Out In The Wash” — Miranda Lambert, Hillary Lindsey, Lori McKenna & Liz Rose, songwriters (Miranda Lambert)
    “Some Of It” — Eric Church, Clint Daniels, Jeff Hyde & Bobby Pinson, songwriters (Eric Church)
    “Speechless” — Shay Mooney, Jordan Reynolds, Dan Smyers & Laura Veltz, songwriters (Dan Shay)   
     

  • Timothy Norris/Getty Images

    While I’m Livin’ — Tanya Tucker (WINNER)
    Desperate Man — Eric Church
    Stronger Than The Truth — Reba McEntire
    Interstate Gospel — Pistol Annies
    Center Point Road — Thomas Rhett

  • Kevork Djansezian/Getty Images

    Wings — Peter Kater (WINNER)
    Fairy Dreams — David Arkenstone
    Homage To Kindness — David Darling
    Verve — Sebastian Plano
    Deva — Deva Premal

  • Kevork Djansezian/Getty Images

    “Love Theory” — Kirk Franklin; Kirk Franklin, songwriter (WINNER)
    “Talkin’ ‘Bout Jesus” — Gloria Gaynor Featuring Yolanda Adams; Bryan Fowler, Gloria Gaynor & Chris Stevens, songwriters
    “See The Light” — Travis Greene Featuring Jekalyn Carr
    “Speak The Name” — Koryn Hawthorne Featuring Natalie Grant
    “This Is A Move (Live)” — Tasha Cobbs Leonard; Tony Brown, Brandon Lake, Tasha Cobbs Leonard & Nate Moore, songwriters

  • Kevork Djansezian/Getty Images

    “God Only Knows” — for KING & COUNTRY & Dolly Parton; Josh Kerr, Jordan Reynolds, Joel Smallbone, Luke Smallbone & Tedd Tjornhom, songwriters (WINNER)
    “Only Jesus” — Casting Crowns; Mark Hall, Bernie Herms & Matthew West, songwriters
    “Haven’t Seen It Yet” — Danny Gokey; Danny Gokey, Ethan Hulse & Colby Wedgeworth, songwriters
    “God’s Not Done With You (Single Version)” — Tauren Wells
    “Rescue Story” — Zach Williams; Ethan Hulse, Andrew Ripp, Jonathan Smith & Zach Williams, songwriters

  • Kevork Djansezian/Getty Images

    Long Live Love — Kirk Franklin (WINNER)
    Goshen — Donald Lawrence Presents The Tri-City Singers
    Tunnel Vision — Gene Moore
    Settle Here — William Murphy
    Something’s Happening! A Christmas Album — CeCe Winans

  • Timothy Norris/Getty Images

    Burn The Ships — for KING & COUNTRY (WINNER)
    I Know A Ghost — Crowder
    Haven’t Seen It Yet — Danny Gokey
    The Elements — TobyMac
    Holy Roar — Chris Tomlin

  • Timothy Norris/Getty Images

    Testimony — Gloria Gaynor (WINNER)
    Deeper Roots: Where The Bluegrass Grows — Steven Curtis Chapman
    Deeper Oceans — Joseph Habedank
    His Name Is Jesus — Tim Menzies
    Gonna Sing, Gonna Shout (Various Artists) — Jerry Salley, Producer

  • Mariano Regidor/Getty Images

    #Eldisco — Alejandro Sanz (WINNER)
    Vida — Luis Fonsi
    11:11 — Maluma
    Montaner — R ایکاردو مونتانر
    Fantasia – سباستین یاترا

  • اما مکینتایر / گتی ایماژ

    شکل>

    strong> ال Mal Querer – Rosalía (WINNER)
    X 100PRE – بد بانی
    واحه em> – J بالوین و بد بانی
    غیر قابل خراب کردن em> – فلور د تولوشی
    آلمدورا – iLe

  • کیورک جانسزیان / گتی ایماژ

    شکل>

    strong> د آیر پارامپیپر em> – Mariachi Los Camperos (WINNER)
    کامیناندو – جوز فاولا
    ادراک em> – غیرقابل تحمل
    Poco A Poco – La Energia Norteña
    20 Aniversario – Mariachi Divas De Cindy Shea

  • تیموتی نوریس / گتی ایماژ

    شکل>

    Opus – مارک آنتونی (WINNER – TIE)
    سفری به موسیقی کوبا em> – Aymée Nuviola (برنده – TIE) strong>
    Tiempo Al Tiempo – لوئیز انریکه C4 Trio
    کاندلا – ویسنته گارسیا
    تحت اللفظی em> – خوان لوئیس Guerra 4.40

  • استوارت C. ویلسون / گتی ایماژ

    شکل>

    “سنت صداقت” – سارا باریلز (برنده) strong>
    “پدر کوه” – Calexico و آهن و شراب
    “من در راه خودم هستم” – ریانون گیدنز با فرانچسکو تورریزى
    “با نام من تماس بگیرید” – من با او هستم
    “نگاه دور” – Yola

  • کیورک جانسزیان / گتی ایماژ

    شکل>

    “اسم من را صدا کن” – سارا جاروس ، آوئه اودونوان و سارا واتکینز ، ترانه سرا (من با او هستم) (برنده) strong>
    “خودم سیاه” – Amythyst Kiah ، ترانه سرا (دختران بومی ما)
    “عبور به بیت المقدس” – روزنان نقدی و جان لونتهال ، آهنگسازان (روزنان نقدی)
    “Faraway Look” – دن اوورباخ ، یولا کارتر و پت مک لوگلین ، آهنگسازان (یولا)
    “من دیگر نمی خواهم سوار ریل ها شوم – وینس گیل ، ترانه سرا (وینس گیل)

  • آلبرتو E. رودریگز / گتی ایماژ

    شکل>

    اوکلاهما em> – Keb ‘Mo (WINNER) strong>
    Y گوش ها برای سوزاندن em> – Calexico و آهن و شراب
    اکنون کی هستید؟ em> – مدیسون کانینگهام
    داستان های آمریکا em> – J.S. Ondara
    از طریق آتش قدم بزنید em> – Yola

  • کیورک جانسزیان / گتی ایماژ

    شکل>

    بلند فیدلر em> – مایکل کلیولند (WINNER) strong>
    زنده در پراگ ، جمهوری چک em> – دویل لوسون و کوئیسیلور
    رنج ، اشک و مشکل em> – پسران “رامبلین”
    مسافر رویال em> – Missy Raines
    اگر نمی توانید گرما را تحمل کنید em> – Frank Solivan & Kitchen Dirty

  • کیورک جانسزیان / گتی ایماژ

    شکل>

    قد ، تیره و خوش تیپ em> – دلبرت مک کلینتون و مردان خود ساخته (برنده) strong>
    Kingfish – کریستون “Kingfish” اینگرام
    بالای بلوزها نشسته اید em> – بابی راش
    عزیزم ، لطفاً به خانه بیایید em> – جیمی جی واگان – کلاس دیدنی em> – ویلیس Jontavious

  • کیورک جانسزیان / گتی ایماژ

    شکل>

    این سرزمین – گری کلارک جونیور (برنده) strong>
    زهر و ایمان em> – لارکین پو
    روزهای روشن تر em> – رابرت راندولف و گروه خانوادگی
    شخصی مرا نجات دهد em> – Sugaray Rayford
    ادامه دهید em> – خیابان جنوبی

  • تیم موسنفلدر / گتی ایماژ

    شکل>

    پتی گریفین – پتی گریفین (WINNER) strong>
    بهترین کار من هنوز em> – اندرو پرنده
    قلبم را مجددا تنظیم کنید em> – Che Apalache
    ماشین های عصرانه em> – گرگوری آلن ایساکوف
    ایوان جلو em> – جوی ویلیامز

  • تیموتی نوریس / گتی ایماژ

    شکل>

    strong> زمان خوب em> – Tanky رنکی (WINNER) strong>
    Kalawai’anui – امی حناالیایی – وقتی سرد است – آهنگ های رقص کری دور em> – کریای شمالی
    ضبط زنده در جشنواره موسیقی جاز و میراث نیواورلئان 2019 – گروه برنجی تولد دوباره
    لالایی هاوایی (هنرمندان مختلف) em> – ایموا گارزا و کیمیئه معدن ، تهیه کنندگان

  • تیموتی نوریس / گتی ایماژ

    شکل>

    strong> سلیا – آنجلیک کیدجو (برنده) strong>
    گچ em> – Altin G
    n
    چه گرمایی em> – بوکانت و متروپل ارکست توسط ژول باکلی انجام می شود
    غول آفریقایی – پسر بورنا
    فن D’Ayiti – ناتالی یواخیم با کوارتت Spektral

  • کیورک جانسزیان / گتی ایماژ

    شکل>

    strong> آهنگهای بی سن برای کودک Archetyp e – Jon Samson (WINNER) strong>
    پرواز بلند! – باسپان های کاسپار
    من روزهای بارانی را دوست دارم em> – دانیل تاشیان
    عشق em> – راکف های الفبای
    وین لندل – برادران Okee Dokee

  • پاراس گریفین / گتی ایماژ

    شکل>

    در حال تبدیل شدن em> – میشل اوباما (برنده) strong>
    کتاب پسران Beastie – (هنرمندان مختلف) مایکل الماس ، آدام هوروویتز ، اسکات شرت و دن زیت ، تهیه کنندگان
    I.V. کاتاتونیا: 20 سال به عنوان یک بقاء دو برابر سرطان em> – اریک الکساندرکیس
    آقای بدانید-همه em> – جان واترز
    Sekou Andrews & Theoring Theory – Sekou Andrews & Theoring نظریه

  • الکس ادلمن / خبرگزاری فرانسه

    شکل>

    چوب و سنگ em> – دیو چاپل (WINNER) strong>
    زمان کیفیت em> – جیم گافیگان
    قابل قبول em> – الن دگنرز
    همین حالا em> – عزیز انصاری
    پسر پاتریشیا em> – Trevor نوح

  • با ادای احترام از متیو مورفی

    شکل>

    Hadestown – ریو کارنی ، آندره دی شیلدز ، عنبر گری ، اوا نوبلزادا و پاتریک صفحه ، نوازندگان اصلی؛ مارا ایزاکز ، دیوید لای ، آناس میچل و تاد سیکافوز ، تهیه کننده (آناس میچل ، آهنگساز و متن ترانه) (بازیگران اصلی برادوی) (برنده) strong>
    خیلی غرور نیست: زندگی و اوقات وسوسه ها em> – سنت اووبین ، درریک باسکین ، جیمز هاركس ، جاوون م. جكسون ، جرمی پاپ و افرایم سایكس ، نوازندگان اصلی؛ اسکات M. ریزت ، تهیه کننده (بازیگران اصلی برادوی)
    مولین روژ! موزیکال em> – دنی بورستین ، تام متو ، سحر اعتوجه ، کارن الیوو و آرون تایت ، نوازندگان اصلی؛ جاستین لوین ، باز لهرمان ، مت استین و الکس تیمبرز ، تهیه کننده (بازیگران اصلی برادوی)
    موسیقی هری پاتر و کودک نفرین شده – در چهار لباس مدرن – ایموژن هپ ، تهیه کننده؛ ایموژن هپ ، آهنگساز (ایموژن هپ)
    اوکلاهما! – دیمون داونو ، ربکا نائومی جونز ، علی استروکر ، مری تستا و پاتریک ویل ، نوازندگان اصلی؛ دانیل كلوگر و دین شارنو ، تهیه كنندگان (ریچارد راجرز ، آهنگساز ؛ اسکار هامرسشتین دوم ، متن ترانه) (بازیگران برادوی 2019)

  • Axelle / Bauer-Griffin / FilmMagic

    شکل>

    strong> ستاره متولد شد em> – لیدی گاگا و بردلی کوپر (برنده) strong>
    The Lion King: the Songs – (هنرمندان مختلف)
    یک بار روزی کوئنتین تارانتینو در هالیوود – (هنرمندان مختلف)
    راکتمن em> – تارون Egerton
    Spider-Man: Into the Spider-Verse – (هنرمندان مختلف)

  • با ادب HBO

    شکل>

    چرنوبیل – هیلدور گوناداتیر ، آهنگساز (WINNER) strong>
    انتقام جویان: Endgame – آلن سیلوستری ، آهنگساز
    Game of Thrones: Season 8 – رامین جوادی ، آهنگساز
    The Lion King – هانس زیمر ، آهنگساز
    بازگشت مری پوپینز em> – مارک شیمان ، آهنگساز

  •  تصاویر حسن نیت ارائه میدهد از برادران وارنر

    شکل>

    “من هرگز دوباره دوست نخواهم شد” (نسخه فیلم) – ناتالی همبی ، لیدی گاگا ، هیلاری لیندسی و آرون رایتیر آهنگسازان (لیدی گاگا و بردلی کوپر) ، آهنگ از: یک ستاره متولد شد (WINNER) strong>
    “Ballad Of The Cowboy Lonesome” – رندی نیومن ، ترانه سرا (کریس استپلتون) ، آهنگ از: داستان اسباب بازی 4
    “Girl In the Movies” – دالی پارتون و لیندا پری ، ترانه سرا (دالی پارتون) ، آهنگ از: Dumplin ‘
    “روح” – بیانسه نوولز کارتر ، تیموتی مک کنزی و ایلیا سلمان زاده ، ترانه سرایان (بیانسه) ، آهنگ از: The King Lion
    سوسپیریوم “- Thom Yorke ، ترانه سرا (Thom Yorke) ، آهنگ از: Suspiria

  • جنیفر لوری / گتی ایماژ

    شکل>

    “جنگ ستارگان: مجموعه سمفونیک Edge Galaxy” – جان ویلیامز ، آهنگساز (جان ویلیامز) (WINNER) strong>
    “دوباره شروع کن” – فرد هرش ، آهنگساز (فرد هرش و گروه بزرگ WDR که توسط وینس مندوزا اجرا شده است)
    “Crucible for Crisis” – برایان لینچ ، آهنگساز (برایان لینچ بیگ باند)
    “عشق ، یک نیروی زیبا” – وینس مندوزا ، آهنگساز (وینس مندوزا ، ترل استافورد ، دیک اوتس و ارکستر دانشگاه استودیوی معبد)
    “Walkin ‘Funny” – کریستین مکبرید ، آهنگساز (کریستین مک برید)

  • تیموتی نوریس / گتی ایماژ

    شکل>

    “تمام شب طولانی” – یعقوب کولی ، تنظیم کننده (جاکوب کولی با ژول باکلی ، 6 و متروپول ارکست) (برنده) strong>
    “ژولن” – جف کیزر ، سازنده (سارا گازارک)
    “با من کمی ازدواج کن” – سیریل آیمه و دیگو فیگوایردو ، ترتیب دهندگان (سیریل آیمه)
    “Over the Rainbow” – وینس مندوزا ، تنظیم کننده (Trisha Yearwood)
    “12 طلسم کوچک (ستون فقرات قفسه سینه)” – اسپرساندا اسپالینگ ، تنظیم کننده (اسپلینگ اسپانزا)

  • کیورک جانسزیان / گتی ایماژ

    شکل>

    strong> کریس کورنل em> – باری آمان ، جف امان ، جف فورا و جو اسپیکس ، کارگردانان هنری (کریس کورنل) (برنده) strong>
    آنومیا و انعطاف پذیر em> – لوئیزا ماریا آرانگو ، کارلوس دوسان ، مانوئل گارسیا-اوروزکو و جولیانا جارمییلو-بوئننوتورا ، کارگردانان هنری (ووکس دل بولورنگو)
    این ببر را نگه دارید em> – اندرو وونگ و فونگینگ یانگ ، مدیران هنری (Ramblers حوضه گل آلود)
    من ، من em> – هارون اندرسون و اریک تیموتی کارلسون ، کارگردانان هنری (Bon Iver)
    Intellexual – ایروان عوالدین ، ​​مدیر هنری (Intellexual)

  • آلبرتو E. رودریگز / گتی ایماژ

    شکل>

    strong> ووداستاک: بازگشت به باغ – آرشیو 50 سالگرد قطعی em> – ماساکی کوئیک ، مدیر هنری (هنرمندان مختلف) (برنده) strong>
    آنیما – استنلی دونوود و تاکوکی ، کارگردانان هنری (تام یورک)
    طلا در عصر برنجی em> – آماندا چیو ، مارک فارو و دیوید گری ، کارگردانان هنری (دیوید گری)
    1963: مسیرهای جدید em> – جاش چوز ، مدیر هنری (جان کولترین)
    ضبط های رادیویی 1939-1945 – مارک پولووسکی ، مدیر هنری (ویلهلم فورتوونگلر و برلین فیلهارمونیکر)

  • آلبرتو E. رودریگز / گتی ایماژ

    شکل>

    strong> پیت سگر: مجموعه Folkways F اسمیتسونیان – جف ماس و رابرت سانتلی ، تهیه‌کنندگان تألیف. پیت رینجر ، مهندس مسترینگ (پیت ویجر) (برنده) strong>
    دختری از شهرستان Chickasaw – استادان کامل Capitol – اندرو بات و کریس ماهر ، تهیه‌کنندگان تألیف. سیمون گیبسون ، مهندس مسترینگ (بابی جنتری)
    بازگشت بزرگ: هوروویتس در تالار کارنگی – رابرت راس ، تهیه کننده تالیف. آندریاس K. مایر و جنیفر نولسن ، استادان مهندسین (ولادیمیر هوروویتس)
    Kankyo Ongaku: موسیقی محیط زیست ، محیط زیست و عصر جدید ژاپن 1980-1990 – اسپنسر دوران ، یوسوکه کیتازاوا ، داگلاس مکگوآن و مت سالیوان ، تهیه‌کنندگان تألیف. جان بالدوین ، مهندس مسترینگ (هنرمندان مختلف)
    ووداستاک: بازگشت به باغ – بایگانی قطعی 50 سالگرد em> – برایان کیو ، استیو وولارد و اندی زاکس ، تهیه کنندگان تالیف. دیو شولتز ، مهندس مسترینگ ، برایان کیو ، مهندس ترمیم (هنرمندان مختلف)

  • کیورک جانسزیان / گتی ایماژ

    شکل>

    وقتی همه خوابیم ، کجا می رویم؟ em> – Rob Kinelski & Finneas O’Connell ، مهندسین؛ جان گرینهام ، مهندس مسترینگ (بیلی الیش) (WINNER) strong>
    همه این چیزها em> ها – Tchad Blake ، آدام گرین اسپن و Rodney Shearer ، مهندسین؛ برنی گروندمن ، مهندس مسترینگ (توماس دیبدال)
    الا مای em> – کریس “Shaggy” Ascher ، Jaycen Joshua و David Pizzimenti ، مهندسان؛ کریس آتن ، مهندس مسترینگ (الا مای)
    صفحه اصلی را کند کنید em> – پل باتلر و سام تسکی ، مهندسین؛ جو کارا ، مهندس مسترینگ (برادران تسکی)
    مناظر em> – تام المریست ، بن کین و جرمی اکثر ، مهندسین؛ باب لودویگ ، مهندس مسترینگ (امیلی کینگ)

  • تیموتی نوریس / گتی ایماژ

    شکل>

    4. Finneas (WINNER)
    • وقتی می خوابیم ، کجا می رویم؟ (بیلی الیش) (الف) 5. ریکی رید
    • تقریباً رایگان (Fidlar) (A)
    • سوزاندن (مگی راجرز) (T)
    • اعتماد به نفس (X سفیران دارای ویژگی K.Flay) (T)
    • آب میوه (لیزو) (T)
    • Kingdom Of One (مارن موریس) (T)
    • Power Is Power (SZA شامل آخر هفته و تراویس اسکات) (T)
    • تمپو (Lizzo با حضور خانم Missy Elliott) (T)
    • حقیقت هارتس (لیززو) (T)
    • مرد نادرست (راس جولان) (الف) strong>

    جک آنتونوف
    • کودک آریزونا (کوین چکیده) (A)
    • عاشق (تیلور سویفت) (A)
    • نورمن F *** ing Rockwell! (لانا دل ری) (الف)
    • Red Hearse (قرمز شنونده) (A)

    Dan Auerbach
    • Angels In Heaven Done نام من (Leo Bud Welch) (A) را امضا کردند
    • “Let’s Rock” (کلیدهای سیاه) (A)
    • Mockingbird (برادران گیبسون) (A)
    • افسانه یک مرد (ضربان های شبانه) (الف)
    • جنتلمن جنوبی (دی سفید) (الف)
    • از طریق آتش قدم بزنید (یولا) (A)

    جان هیل
    • Heat Of Summer (جوان غول پیکر) (T)
    • صدها (خالد) (T)
    • دارویی مثل من (کارلی رائه جپسن) (T)
    • Outta My Head (خالد با جان مایر) (T)
    • نشانه های اجتماعی (قفس فیل) (A)
    • ترکیب (Young The Giant) (T)
    • خیلی زیاد (کارلی رائه جپسن) (T)
    سرگیجه (خالد) (T)
    صفر (از “Ralph Breaks the Internet”) (تصور کنید اژدها) (T)

  • کیورک جانسزیان / گتی ایماژ

    شکل>

    “من برخیزم (Tracy Young’s Pride Intro Radio Remix)” – تراسی یانگ ، رمیکسر (مادونا) (WINNER) strong>
    “دختر مادر (ووکی ریمیکس) – ووکی ، رمیکسر (مایلی سایرس)
    “The One” (High Contrast Remix) – لینکلن بارت ، رمیکسر (جورجا اسمیت)
    “شنا (فورد. ریمیکس)” – لوک بردفورد ، رمیکسر (ذهنیت ملایم)
    “این کار را انجام دهید (Soulwax Remix) – دیوید جرارد سی دیوئل و استفان آنتوان سی دیوا ، ریمیکسر (ماری دیویدسون)

  • Alberto E. Rodriguez / گتی ایماژ برای آکادمی ضبط

    شکل>

    لوکس em> – مورتن لیندبرگ ، موتور صوتی همهجانبه ار مورتن لیندبرگ ، مهندس مسترینگ مسترینگ صدا؛ مورتن لیندبرگ ، تهیه کننده همهجانبه صدا (آنیتا برویک ، Trondheimsolistene و Nidarosdomens Jentekor) (WINNER) strong>
    شکستن زنجیره ای em> – لوک Argilla ، مهندس صوتی همهجانبه؛ یورگن شارپ ، مهندس مسترینگ مستقل صدا؛ Jona Bechtolt ، Claire L. Evans & Rob Kieswetter ، تولید کننده صوتی همهجانبه (قایق بادبانی)
    Kverndokk: Dance Symphonic – جیم اندرسون ، مهندس صوتی همهجانبه؛ رابرت سی لودویگ ، مهندس مسترینگ مسترینگ صدا. Ulrike Schwarz ، تهیه کننده همهجانبه صدا (کن-دیوید ماسور و ارکستر سمفونیک استاوانگر)
    ارگ ارکسترال em> – کیت ا. جانسون ، مهندس صوتی همهجانبه؛ کیت ا. جانسون ، مهندس مسترینگ صوتی فراگیر؛ مارینا A. لدین و ویکتور لدین ، ​​تهیه کننده صوتی همهجانبه (جان کریبیل)
    Savoir – باب Clearmountain ، مهندس صوتی همهجانبه؛ باب لودویگ ، مهندس مسترینگ صوتی فراگیر؛ مایکل ماراکارت و دیو راه ، تولیدکننده صوتی همهجانبه (یک فکر بد)

  • با IMG>

    تیموتی نوریس / گتی ایماژ

    شکل>

    رایلی: حلقه های آفتاب em> – لسلی آن جونز ، مهندس؛ رابرت سی لودویگ ، مهندس مسترینگ (کوارتت کرونوس) (برنده) strong>
    AQUAA – آنا توروالدوسوتیر – دانیل شورس ، مهندس؛ دانیل شورز ، مهندس مسترینگ (گروه بین المللی معاصر)
    بروکنر: سمفونی شماره 9 – مارک دوناهو ، مهندس؛ مارک دوناهو ، مهندس مسترینگ (ارکستر سمفونیک مانفرد هونک و پیتسبورگ)
    راچمانینوف – سه گانه پیانو هرمیتاژ em> – کیت ا. جانسون و شان رویس مارتین ، مهندسین؛ کیت ا. جانسون ، مهندس مسترینگ (ارمیتاژ پیانو سه گانه)
    گرگ: آتش در دهان من em> – باب هانلون و لارنس راک ، مهندسان؛ ایان گود و لارنس راک ، مهندسان مسترینگ (Jaap Van Zweden، Francisco J. Nez، Donald Donald، The Crossing، Chorus Young of City of NY و فیلارمونیک نیویورک)

  • FREDERIC J. BROWN / AFP از طریق Getty Images

    شکل>

    Blanton Alspaugh (برنده)
    • آثار باستانی – موسیقی مایکل مک گلین (چارلز بروفی و ​​کانزاس سیتی کرال) – • برلیوز: Symphonie Fantastique؛ Fantaisie Sur La Tempête De Shakespeare (ارکستر سمفونیک اندرو دیویس و تورنتو)
    • Copland: Billy The Kid؛ گروگ (لئونارد اسلاتکین و ارکستر سمفونیک دیترویت)
    • Duruflé: Chor Works Complete (رابرت سیمپسون و گروه مجلسی مجلسی هوستون)
    • شیشه: سمفونی شماره 5 (جولیان واچنر ، گروه کر Trinity Wall Street ، Trinity Youth Chorus ، Downtown Voices و Novus NY)
    • ساندر: آیین الهی مقدس جان جان کریستوست (پیتر جرمیفوف و مؤسسان PaTRAM خوانندگان) • اسمیت ، ک.: کانتیکول (کریگ هلا جانسون و کنسول سینمایی سینمای سینماسی)
    • چشم اندازها پرواز را انجام می دهند (می-آن چن و ROCO) strong>

    جیمز گینزبورگ
    • Project W – آثاری از آهنگسازان متنوع زن (می-آن چن و شیکاگو سینفونیتا)
    • صداهای خاموش (گروه بلوط سیاه)
    • کنسرتهای Harpsichord قرن بیستم (جوری وینیکور ، اسکات اسپک و شیکاگو فیلارمونیک)
    • قرن بیستم سوناتاس (الکس کلین و فیلیپ بوش)
    • موجودات بالدار و سایر آثار برای فلوت ، کلارینت و ارکستر (آنتونی مک گیل ، دیمره مک گیل ، آلن تینکام و ارکستر سمفونیک جوانان شیکاگو)

    مارینا A. لدین ، ​​ویکتور لدین
    • بیتس: فرزندان آدم؛ Vaughan Williams: Dona Nobis Pacem (استیون اسمیت ، ارین R. فریمن ، ریچموند سمفونی و کر)
    • ارگ ارکسترال (جان کریبیل)
    • شعر اماکن (نادیا اسپاچنکو)
    • راچمانینوف – Trio پیانو هرمیتاژ (ارمیتاژ پیانو سه گانه)

    مورتن لیندبرگ
    • Himmelborgen (الیزابت هولت ، کر کر نوردستوگا و Uranienborg Vokalensemble)
    • کلیبرگ: آیا به هدر اعتقاد داری؟ (هنرمندان مختلف) • Ljos (Fauna Vokalkvintett)
    • LUX (Anita Brevik ، Trondheimsolistene & Nidarosdomens Jentekor)
    • نای (Tone Bianca Sparre Dahl & Schola Cantorum)
    • Veneliti (Håkon Daniel Nystedt & Oslo Kammerkor)

    دیر سوبوتکا
    • بروکنر: سمفونی شماره 9 (ارکستر سمفونیک مانفرد هونک و پیتسبورگ)

  • آماندا ادواردز / گتی ایماژ

    شکل>

    “Picker: Fantastic Mr. Fox” – گیل رز ، هادی؛ جان بریسی ، اندرو کریگ براون ، گابریل پرایسر ، کریستا ریور و ادوین وگا؛ گیل رز ، تهیه کننده (پروژه ارکستر مدرن بوستون ؛ گروه کر کودکان بوستون) (برنده) strong>
    “بنیامین: درسهایی در عشق و خشونت” – جورج بنیامین ، مجری. Stéphane Degout ، Barbara Hannigan ، Peter Hoare & Gyula Orendt؛ جیمز ویتبورن ، تهیه کننده (ارکستر خانه سلطنتی اپرا)
    “برگ: وززک” – مارک آلبرشت ، هادی؛ کریستوفر مالتمن و اوا-ماریا وستبروک؛ فرانسوا روسیلون ، تهیه کننده (ارکستر فیلارمونیک هلند ؛ گروه کر اپرای ملی هلند)
    “Charpentier: Les Arts Florissants؛ Les Plaisirs de Versailles” – پل اودت و استفان استاببس ، هادی. جسی بلومبرگ ، ترزا واکیم و ویرجینیا وارکنن؛ Renate Wolter-Seevers ، تهیه کننده (گروه مجلسی جشنواره موسیقی اوایل بوستون ؛ گروه موسیقی آوازی جشنواره موسیقی اوایل بوستون)
    “Wagner: Lohengrin” – کریستین تیلمن ، هادی؛ Piotr Beczała، Anja Harteros، Tomasz Konieczny، Waltraud Meier & George Zeppenfeld؛ اچارد گلاوچ ، تهیه کننده (Festspielorchester Bayreuth؛ Festspielchor Bayreuth)

  • با IMG>

    تیموتی نوریس / گتی ایماژ

    شکل>

    Durufle: Complete Works Chor – رابرت سیمپسون ، مجری (کن کاوان ؛ کر کرجی اتاق هوستون) (برنده) strong>
    بویل: سفرها em> – دونالد نلی ، هادی (عبور)
    امید عشق em> – کریگ هلا جانسون ، هادی (توطئه)
    ساندر: آیین الهی مقدس جان جان کریستوست em> – پیتر جرمیموف ، مجری (ایوان براووس ، وادیم گان ، کوین کیوز ، گلن میلر و دانیل شیرلی ؛ خوانندگان موسسه PaTRAM)
    اسمیت ، ک.: قوس در آسمان em> – دونالد نالی ، هادی (عبور)

  • کیورک جانسزیان / گتی ایماژ

    شکل>

    “شاو: نارنجی” – کوارتت Attacca (برنده) strong>
    “Cerrone: قطعاتی که به زمین می افتند” – Christopher Rountree & Wild Up
    “آزادی و ایمان” – PUBLIQuartet
    “Perpetulum” – سرکوب سواحل سوم
    “Rachaninoff – Trio Piano Hermitation” – Trio پیاده روی ارگمیتی

  • تیموتی نوریس / گتی ایماژ

    شکل>

    strong> Marsalis: کنسرت ویولن؛ مجموعه رقص کمانچه em> – Nicola Benedetti؛ کریستیان مکلارو ، هادی (ارکستر فیلادلفیا) (برنده) strong>
    تلاوت برلین em> – یوجا وانگ
    هایدون: هارپ کنسرتو em> – یولاندا کوندوناسیس؛ بخش استار ، هادی (ارکستر فیلارمونیک روچستر)
    ارگ ارکسترال em> – جان کریبیل
    Torke: Sky ، Concerto for Violin – تسا لارک؛ دیوید آلن میلر ، هادی (سمفونی آلبانی)

  • با IMG>

    آماندا ادواردز / گتی ایماژ

    شکل>

    پخش موسیقی em> – جویس دی دوناتو؛ چاک اسرائیل ، جیمی مدیسون ، چارلی پورتر و کریگ تری ، همراهان (استیو بارنت و لاوتارو گرکو) (برنده) strong>
    لبه سکوت em> – برای صدا توسط جورجی کورتاگ – سوزان ناروکی (دونالد برمن ، کورتیس مکومبر ، کاترین شولمایستر و نیکلاس تول) کار می کند
    Himmelsmusik – Philippe Jaroussky & Céline Sheen؛ کریستینا پلهر ، هادی؛ گروه L’Arpeggiata (Jesús Rodil & Dingle Yandell)
    شومان: Liederkreis Op. 24 ، كرنر-لیدر Op. 35 – ماتیاس گورن؛ لیف او آندنس ، همراهی

    A Te، O Cara استفان کاستلو؛ کنستانتین اربلیان ، هادی (ارکستر سمفونیک سیتی شهر Kaunas)

  • آلبرتو E. رودریگز / گتی ایماژ

    شکل>

    strong> شعر اماکن em> – نادیا Shpachenko؛ مارینا A. لدین و ویکتور لدین ، ​​تهیه کنندگان (WINNER) strong>
    اورجینال های آمریکایی 1918 – جان موریس راسل ، هادی؛ ایلین مارتون ، تهیه کننده
    لشنوف: کنسرت گیتار شماره 4 ‘Heichalos’؛ Starburst – Giancarlo Guerrero ، هادی؛ تیم هادلی ، تهیه کننده
    Meltzer: آهنگ ها و ساختارها em> – Paul Appleby & Natalia Katyukova؛ سیلاس براون و هارولد مالتزر ، تولیدکننده ها br> Saariaho: آتش واقعی؛ ترانس؛ Ciel d’Hiver – هانو لینتو ، هادی؛ لورا هایکینهایمو ، تهیه کننده

  • شکل>

    هایدون: هارپ کنسرتو em> – جنیفر هیدون ، آهنگساز (یولاندا کوندوناسیس ، بخش استار و ارکستر فیلارمونیک روچستر) (برنده) strong>
    برمل: سری مهاجرت برای گروه جاز و ارکستر جاز em> – درک برمل ، آهنگساز (درک برمل ، تد نش ، دیوید آلن میلر ، ارکستر جاز جولیار و ارکستر سمفونیک آلبانی)
    Marsalis سپس The Norm: Concerto ویولن در D Major Wynton Marsalis ، آهنگساز (نیکولا بنتتی ، کریستیان مکلارو و ارکستر فیلادلفیا)
    نورمن: پایدار – اندرو نورمان ، آهنگساز (گوستاوو دادامل و فیلارمونیک لس آنجلس)
    شاو: پرتقال – کارولین شاو ، آهنگساز (کوارتت آتاکا) ولف: آتش در ذهن من جولیا ولف ، آهنگساز (یاپ وان زودن ، فرانسیسکو جی. ناز ، دونالد نالی ، کراسینگ ، گروه کر جوان از نیویورک و فیلارمونیک نیویورک)

  • نوام گالای / گتی ایماژ

    شکل>

    “Old Town Road (فیلم رسمی)” – Lil Nas X & Billy Ray Cyrus؛ آرام ، مدیر فیلم؛ Candice Dragonas ، Melissa Larsen & Saul Levitz ، تهیه کننده ویدیو (WINNER) strong>
    “ما باید امتحان کنیم” – برادران شیمیایی؛ الی فرای ، کارگردان فیلم؛ نینیان داف ، تهیه کننده ویدیو
    “این سرزمین” – گری کلارک جونیور .؛ ساوانا برگ ، کارگردان فیلم؛ آلیشیا مارتینز ، تهیه کننده ویدیو
    “سلفون” – شاخه های FKA؛ اندرو توماس هوانگ ، مدیر فیلمبرداری؛ الکس چمبرلین ، تهیه کننده ویدیو
    “خوشحالم که او رفته است” – Tove Lo؛ وانیا Heymann و Gal Muggia ، کارگردانان فیلم؛ نطان شوتنفلز ، تهیه کننده ویدیو

  • نتفلیکس

    شکل>

    بازگشت به خانه em> – بیانسه (برنده) strong>
    نام من را بخاطر بسپار em> – دیوید کراسبی
    تولد جالب em> – (مایلز دیویس)
    شانگری لا em> – (هنرمندان مختلف)
    Anima – Thom Yorke

  • رابین بک / خبرگزاری فرانسه / گتی ایماژ

    شکل>

    strong> 12 طلسم کوچک em> – اسپلدرز اسپرسانزا (برنده) strong>
    روح تشنه em> – سارا گزارک
    عشق و رهایی em> – شاخ Jazzmeia
    تنها با هم em> – کاترین راسل
    فیلمنامه em> – گروه Tierney Sutton

  • جورجیو پرتینو / گتی ایماژ

    شکل>

    strong> پیدا کردن گابریل – برد مدهلاو (برنده) strong>
    در کلید جهان em> – Joey DeFrancesco
    راز بین سایه و روح em> – کوارتت Branford Marsalis
    New Jawn Christian Christian McBride – کریستین مک برید
    بیا چه چیزی ممکن است em> – کوارتت جوشوا ردمن

  • تیموتی نوریس / گتی ایماژ

    شکل>

    strong> کلوپ کتاب Omni-American – برایان لینچ بیگ باند (برنده) strong>
    مارپیچ سه گانه – Anat Cohen Tentet
    رقصنده در هیچ جا em> – میهو هزاره
    مخفی کردن em> – مایک هولبر و ارکستر جاز گاتهام
    یک روز شگفت انگیز است em> – Terraza Big Band

  • گتی ایماژ

    شکل>

    پادزهر em> – جوجه کورا و گروه قلب اسپانیایی (برنده) strong>
    مرتب سازی !: موسیقی توسط جان فینبری em> – تالما دی فریتاس با Vitor Gonçalves ، جان Patitucci ، Chico Pinheiro ، Rogerio Boccato و Duduka Da Fonseca
    تیغه های Una Noche Con Rubén – جاز در ارکستر مرکز لینکلن با وینتون مارشالیس و تیغه های روبن
    Carib – دیوید سانچز
    Sonero: Musix Of Ismael Rivera – میگوئل زنون

  • شکل>

    “سوژینیو” – رندی برکر ، تکنواز (WINNER) strong>
    “در جای دیگر” – ملیسا آلدانا ، نوازنده
    “فردا سوال است” – جولیان لاج ، تکنواز
    “The Windup” – Branford Marsalis ، تکنواز
    “گشت و گذار” – کریستین مکبرید ، تکنواز p>

  • Francesco Prandoni / گتی ایماژ

    شکل>

    “باید ادامه دهیم” – برادران شیمیایی (WINNER) strong>
    “پیوند شده” – Bonobo
    “قطعه ای از قلب شما” – Meduza شامل Goodboys
    “زیر آب” – RÜFÜS DU SOL
    “ساعت نیمه شب” – Skrillex و پسران Noize با Ty Dolla $ ign

  • Francesco Prandoni / گتی ایماژ

    شکل>

    بدون جغرافیا em> – برادران شیمیایی (برنده) strong>
    LP5 – دستگاه
    سلام این فلوم است (مخلوط کردن) em> – Flume
    Solace – RÜFÜS DU SOL
    هوا em> – Tycho

  • ٪٪ مورد_read_more_button ٪٪